петък, 26 ноември 2010 г.

"Пирин" даде гейм на "Арда", но спечели мача

Волейболният отбор на Пирин Балканстрой записа четвърта победа в Суперлигата на България, след като надигра у дома "Арда" (Кърджали) с 3:1  в мач от 5-ия кръг, игран тази вечер в зала "Септември" в Разлог.   Срещата тръгна напълно равностойно, след което Пирин поведе със 7:5 . Разликата постепенно нарасна до 11:7 след аут на капитана на Арда Невен Нешев и блокада на Благовест Катранджиев. Двата отбора продължиха равностойно до 16:11 след нова грешка на кърджалийци. И втората част започна равностойно, след което домакините дръпнаха със 7:4. Волейболистите на Арда постепенно стопиха изоставането си до 13:11 след атака на Кирил Хаджиев и ас на Невен Нешев и тайм-аут за Мирослав Живков. Третият гейм започна точка за точка до 6:6, след което домакините отново поведоха в резултата с 8:6. Постепенно отборът от Кърджали успя да изравни при 9:9 след атака и блокада на Хаджиев. Кърджалийци продължиха със силната си игра и дори поведоха с 13:12. Момчетата на Иван Халачев без проблеми спечелиха гейма с 25:21 и намалиха изоставането си на 1:2.  В началото на четвъртата част Пирин дръпна с 2:0 Въпреки усилията на Арда разликата се запази до 14:10 Волейболистите на Пирин запазиха предимството си до 21:15, след което спечелиха гейма с 25:18 след грешка на опитния Петър Узунов от Арда, а с това и мача с 3:1.
Арда запази шестото си място с 8 точки. В следващия кръг Пирин гостува на Славия, а кърджалийци приемат шампиона ЦСКА. Срещите са в сряда, 1 декември.