понеделник, 3 май 2010 г.

Гогата с бронзов медал от Букурещ

Първи медал в кръг от източноевропейския шампионат по мотокрос в клас 85 куб. см спечели 11-годишният кърджалиец Георги Георгиев-Гогата. На 1650-метровото трасе край Букурещ със своя "Сузуки" нашият състезател заслужи бронзовия медал с невероятно каране и в двата манша.
В състезанието участваха 13 състезатели.
Победител в крайното класиране стана Георгиос Арванитис от Гърция, втори остана Майкъл Иванов.
Петият кръг на източноевропейския шампионат е 5 септември в Сърбия. След това е състезанието в Турция - на 26 септември. Финалиният кръг е в България на 10 октомври. В генералното класиране засега Гогата е трети. Да се надяваме да го видим на почетната стълбичка и на финала в България.